Katër shqiptarë në formacionin e Zvicrës

Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi janë në formacionin startues të Zvicrës kundër Hondurasit.

Helvetikëve u nevojitet fitorja për të qenë të sigurt se do të kualifikohen në fazën e eliminimit direkt.

Formacioni bazë i Zvicrës: Benaglio, Lichtsteiner, Inler, Xhaka, Behrami, Rodriguez, Mehmedi, Drmic, Djourou, Schaer, Shaqiri.

Formacioni bazë i Hondurasit: Valladares, Figueroa, Bernardez, J Garcia, W Palacios, Bengtson, Costly, B Garcia, Espinoza, Claros, Beckeles.

Megjithatë, progresi i Zvicrës varet edhe nga ndeshja ndërmjet Francës dhe Ekuadorit, pasi që Les Bleus nuk duhet të pësojnë humbje.

Ekipi startues i Francës: Lloris, Sakho, Benzema, Griezmann, Matuidi, Sagna, Digne Sissoko, Pogba, Koscielny, Schneiderlin.

Ekipi startues i Ekuadorit: Dominguez, Guagua, Erazo, Paredes, Noboa, Montero, W. Ayovi, E. Valencia, Minda, Arroyo, A. Valencia

0 komente