Argjentina

 • low messi

  Low: Kush është Messi? Ne mund ta bëjmë historinë!

  12 Qershor 2014

  Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, nuk ndjen se ekipi i tij vetëm mund të shkruajë historinë, por edhe të fillojë një epokë të re të paprecedentë fituese. Brazili dhe Italia deri tani i kanë fituar më shumë se tri Kampionate Botërore, por Gjermania mund të fitojë një trofe t...

 • messiniger

  Zanetti: Messi e udhëheq fitoren në finale

  12 Qershor 2014

  Kapiteni legjendar i Interit dhe i kombëtares argjentinase, Javier Zanetti, ka deklaruar se Lionel Messi mund të udhëheqë Argjentinën drejt fitores në finalen e madhe ndaj Gjermanisë. Zëvëndëspresidenti aktual i Interit beson se Argjentina mund të fitojë Kupën e Bots nëse Messi del...

 • sabella

  Sabella: Ndeshja e jetës

  12 Qershor 2014

  Trajneri i Argjentinës, Alejando Sabella, ka konfirmuar se ai do të largohet nga kombëtarja e Argjentinës pas finales dhe ai dëshiron performancën më të mirë të jetës nga ekipi i tij. Argjentina luan për herë të parë në një finale Botërori nga viti 1990 dhe në ndeshjen që zhv...

 • DiegoMaradona

  Maradona motivon Messin: E diela do të jetë e jotja

  12 Qershor 2014

  Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona ka motivuar yllin e “Gaucosëve”, Lionel Messin para përballjes me Gjermaninë. Argjentina dhe Gjermania do të konfrontohen sonte në “Maracana” në finalen e madhe të Kupës së Botës “Brazili 2014”. “E diela do të jet...

 • messilionel

  Messi: Dua ta fitoj ndeshjen e jetës time

  12 Qershor 2014

  Superylli i Argjentinës, Lionel Messi, ka thënë se ekipi i tij do ta luajë ndeshjen më të rëndësishme në jetë ndaj Gjermanisë të dielën mbrëma. Lionel Messi ka shfrytëzuar Facebookun për t'u shprehur para ndeshjes duke folur për rëndësinë e kësaj ndeshje. Sipas Messit, ...

 • low

  Low: Në një finale Botërori s’ka favoritë

  12 Qershor 2014

  Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low mendon se fitorja e thellë e skuadrës së tij kundër Brazilit (7-1), nuk ka asnjë rëndësi për finalen e madh të Kampionatit Botëror “Brazili 2014”. Gjermania dhe Argjentina do të ndeshen nesër mbrëma në “Maracana” në finalen e Botërorit 2...

 • higuain 1

  Higuain: Gjermania duhet të ketë frikë nga Argjentina

  12 Qershor 2014

  Sulmuesi i Argjentinës, Gonzalo Higuain, thotë se Gjermania ka shumë arsye për të pasur frikë nga ekipi i tij. Argjentina takohet me Gjermaninë të dielën mbrëma dhe bastoret favorizojnë këta të fundit për të ngritur trofeun. “Gjermania është gjithmonë besnike ndaj vetvete...

 • messi

  Messi: I jap të gjitha rekordet për Kupën e Botës

  12 Qershor 2014

  Superylli i Argjentinës, Lionel Messi, ka deklaruar para finales ndaj Gjermanisë se ai është në gjendje t'i japë të gjitha rekordet dhe trofetë personale për të fituar Kupën e Botës me Argjentinën. Argjentina takohet me Gjermaninë të dielën në Rio De Janeiro dhe Messi thotë se ...

 • LionelMessi

  Messi krenar me Argjentinën

  12 Qershor 2014

  As kontrolli antidoping nuk ia ka prish gëzimin e madh të Lionel Messit pas fitores kundër Holandës. Argjentina mbrëmë mundi Holandën me rezultat 3-2, pas ekzekutimit të penalltive duke u kualifikuar për finalen e madh të Kupës së Botës ‘Brazili 2014’. Asi i Barcelonës, përm...

 • letra romero

  Bashkëshortja e Romeros: Ai lexoi letrën time para penaltive (Video)

  12 Qershor 2014

  Bashkëshortja e portierit argjentinas, Sergio Romero, Eliana Guerico, ka shpjeguar se Sergio Romero po lexonte një letër të saj, para pritjes së penaltive. Bashkëshortja e portierit argjentinas, Sergio Romero, Eliana Guerico, ka mohuar se numri një i argjentinasve ishte duke shikuar në le...