Gjermania

 • low

  Gjermania do të dominojë

  12 Qershor 2014

  Joachim Low është i bindur se përfaqësuesja e Gjermanisë do të dominojë në futbollin evropian dhe botëror në vitet e ardhshme. Die Mannschaft fituan titullin e katërt botëror në Brazil dhe trajneri beson në suksesin e mëtutjeshëm të kësaj kombëtareje. “Ky titull do të na...

 • shkodran mustafi merkel

  Shkodran Mustafi dhe Merkeli në zhveshtore për… (Foto)

  12 Qershor 2014

  Anësori shqiptar që luajti për Gjermaninë në Kampionatin Botëror, Shkodran Mustafi, pasi ngriti trofeun në tribunë, festoi në zhveshtore me Angela Merkelin dhe trofeun e Kupës së Botës. ...

 • low messi

  Low: Kush është Messi? Ne mund ta bëjmë historinë!

  12 Qershor 2014

  Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, nuk ndjen se ekipi i tij vetëm mund të shkruajë historinë, por edhe të fillojë një epokë të re të paprecedentë fituese. Brazili dhe Italia deri tani i kanë fituar më shumë se tri Kampionate Botërore, por Gjermania mund të fitojë një trofe t...

 • messiniger

  Zanetti: Messi e udhëheq fitoren në finale

  12 Qershor 2014

  Kapiteni legjendar i Interit dhe i kombëtares argjentinase, Javier Zanetti, ka deklaruar se Lionel Messi mund të udhëheqë Argjentinën drejt fitores në finalen e madhe ndaj Gjermanisë. Zëvëndëspresidenti aktual i Interit beson se Argjentina mund të fitojë Kupën e Bots nëse Messi del...

 • sabella

  Sabella: Ndeshja e jetës

  12 Qershor 2014

  Trajneri i Argjentinës, Alejando Sabella, ka konfirmuar se ai do të largohet nga kombëtarja e Argjentinës pas finales dhe ai dëshiron performancën më të mirë të jetës nga ekipi i tij. Argjentina luan për herë të parë në një finale Botërori nga viti 1990 dhe në ndeshjen që zhv...

 • messilionel

  Messi: Dua ta fitoj ndeshjen e jetës time

  12 Qershor 2014

  Superylli i Argjentinës, Lionel Messi, ka thënë se ekipi i tij do ta luajë ndeshjen më të rëndësishme në jetë ndaj Gjermanisë të dielën mbrëma. Lionel Messi ka shfrytëzuar Facebookun për t'u shprehur para ndeshjes duke folur për rëndësinë e kësaj ndeshje. Sipas Messit, ...

 • angela merkel

  Angela Merkel: Botërorin e fiton Gjermania

  12 Qershor 2014

  Kancelarja gjermane, Angela Merkel, beson verbërisht në suksesin e përfaqësueses së saj në finalen e Kupës së Botës, që do të zhvillohet në Rio De Janeiro. Gruaja më e pushtetshme në Botë, e cila e mban postin e Kancelares që nga viti 2005, ka udhëtuar drejt Brazilit për të qen...

 • low

  Low: Në një finale Botërori s’ka favoritë

  12 Qershor 2014

  Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low mendon se fitorja e thellë e skuadrës së tij kundër Brazilit (7-1), nuk ka asnjë rëndësi për finalen e madh të Kampionatit Botëror “Brazili 2014”. Gjermania dhe Argjentina do të ndeshen nesër mbrëma në “Maracana” në finalen e Botërorit 2...

 • messi

  Messi: I jap të gjitha rekordet për Kupën e Botës

  12 Qershor 2014

  Superylli i Argjentinës, Lionel Messi, ka deklaruar para finales ndaj Gjermanisë se ai është në gjendje t'i japë të gjitha rekordet dhe trofetë personale për të fituar Kupën e Botës me Argjentinën. Argjentina takohet me Gjermaninë të dielën në Rio De Janeiro dhe Messi thotë se ...

 • low

  Willian: E pabesueshme

  12 Qershor 2014

  Mesfushori i Brazilit, Willian, ka thënë se ai nuk mund të besojë ende se Brazili pësoi një humbje të përmasave të tilla nga Gjermania. “Eshtë një ditë e paspjegueshme për ne. është një prej atyre tregimeve të pabesueshme të futbollit”. “Gjithçka shkoi mirë për Gje...