Grupet

 • Grupi A

  Grupi A

  4 June 2014

  Brazili kërkon Kupën e gjashtë Grupi A përbëhet nga Brazili, Kroacia, Meksika dhe Kameruni. Përfaqësuesja nikoqire është favorite për ta kryesuar grupin, kurse tre kombëtaret tjera pritet të luftojnë për vendin e dytë. Brazili është përfaqësuesja më e trofeshme në botë dhe e k...

 • Grupi B

  Grupi B

  4 June 2014

  Spanja dëshiron ta vazhdojë mbretërimin Grupi B do të ketë disa elemente që përkujtojnë finalen e Kampionatit të kaluar Botëror. Gara në këtë grup fillon pikërisht me një përballje ndërmjet kampionit dhe finalistit nga viti 2010, Spanjës dhe Holandës. Krahas këtyre dy skuadrave f...

 • Grupi C

  Grupi C

  4 June 2014

  Nuk ka favoritë Grupi C përmban katër përfaqësuese të cilat asnjëherë më parë nuk e kanë fituar Kupën e Botës. Ky është ndoshta grupi më i hapur dhe i vështirë për t’u parashikuar, pasi skuadrat nuk dallojnë shumë nga njëra-tjetra. Do të jetë një gërshetim intrigues i sti...

 • Grupi D

  Grupi D

  6 June 2014

  Grupi i vdekjes Shtatë herë e kanë fituar Kupën e Botës këto përfaqësuese së bashku. Katër herë ka triumfuar Italia, dy herë Uruguai dhe një herë Anglia. Kosa Rika nuk e ka shijuar këtë fitore. Pritet që së paku një nga këto përfaqësuese të shkojë larg në fazën e eliminimit...

 • Grupi E

  Grupi E

  6 June 2014

  Shqiptarët në aksion Përfaqësuesja e Zvicrës është padyshim skuadra të cilën do ta përcjellim më së shumti në Kampionatin Botëror falë numrit të lojtarëve shqiptarë që përfaqësojnë Helvetikët. Pesë janë futbollistët shqiptarë që bartin peshën kryesore të kësaj skuadre....

 • Grupi F

  Grupi F

  6 June 2014

  Ka ardhur momenti i Messit Superylli argjentinas, Lionel Messi, e ka shansin më të mirë që të hyjë në analet e futbollistëve më të mirë të të gjitha kohërave duke e fituar Kampionatin Botëror. Sulmuesi i Barcelonës ka fituar gjithçka që mund të ëndërrojë një futbollist, ai ka...

 • Grupi G

  Grupi G

  6 June 2014

  Gjenerata gjermane dëshiron trofeun Jo vetëm që është favorite për ta fituar Grupin G, por Gjermania është favorite për ta fituar të gjithë turneun. Tri herë kampioni i botës është njëri nga pretendentët kryesorë për ta rrëmbyer Kupën e Botës. Në katër turnetë e fundit të m...

 • Grupi H

  Grupi H

  6 June 2014

  Januzaj debuton në Botëror Në letër Grupi H duket si grupi më i nivelizuar me katër përfaqësuese që bëjnë futboll mjaft interesant. Kombëtaren evropiane, Belgjika dhe Rusia, janë lehtësisht favoritë kundrejt Algjerisë dhe Koresë së Jugut. Belgjika është përfaqësuesja më me pë...