Postuar më: 15 July / 09:57

Gomez: Më dhemb që nuk isha në Brazil

Mario Gomez ka pranuar se ka emocione të përziera rreth triumfit të Gjermanisë në Kampionatin Botëror.

Joachim Low nuk e ftoi sulmuesin e Fiorentinas në Brazil dhe ai ndihet i pikëlluar që nuk ishte pjesë e skuadrës fituese.

“Jam shumë i lumtur që vendi im dhe bashkëlojtarët e mi, ishin skuadra më e mirë. Ata kanë punuar për këtë objektiv për shumë vite dhe është një fitore e merituar”.

“Më dhemb që nuk isha atje me ta, sepse kam qenë me ta për shtatë vite”.

“Megjithatë, unë kam kohë për ta fituar Kupën e Botës ose Kampionatin Evropian, prandaj dua të luaj mirë me fanellën e Violas në katër vitet e ardhshme”.

“Objektivi i parë është të luajë në Euro 2016”, ka thënë Gomez për Viola Channel. /Telegrafi/

0 komente